Enti – Hodowla Ragdoll

Enti

 

Mam na imię Kamila i zawiaduję tym rozmruczanym towarzystwem 😉

Enti jest małą domową hodowlą i przewiduję, że tak pozostanie. Czasami długo czekamy na miot, bo nasze kotki żyją swoim rytmem, a ten bywa bardzo wybredny. Za to kiedy maluchy już pojawią się na świecie, to są najbardziej wyczekane i kochane jak się da. Lubię ten stan i widzę w tym wartość, że mogę każdemu kociakowi poświęcić czas i energię, a przyszłym właścicielom nieco opowiedzieć o ich pociechach.

Enti*PL swój początek ma w roku 2017. W marcu tamtego roku zarejestrowałam przydomek i oficjalnie dołączyłam do grona Hodowców. 

Dziś w skład Enti wchodzą trzy kotki hodowlane i kocur. 

 

zdj. Monika Małek 

Kieruję się wartoscią Kociego MOJO

Ludzie i koty to zupełnie odrębne gatunki i żeby ich współistnienie było przyjemne i dobre dla obu stron, to należy dobrze zrozumieć tak swój gatunek, jak i ten drugi.

Co to jest Mojo? Bardzo bliskie jest mi podejście amerykańskiego behawiorysty Jacksona Galaxy: „Źródłem kociego mojo jest niekwestionowane posiadanie własnego terytorium i uczucie, że ma się na nim do wykonania ważną pracę. Ta praca to imperatyw biologiczny odziedziczony przez koty po dzikich przodkach, a ja określam go w sposób następujący: polowanie, złapanie, zabicie, zjedzenie, toaleta, sen. Zapewniamy to naszemu kotu, tworząc rytm odzwierciedlający ten, zgodnie z którym funkcjonował kot pierwotny, czyli przodek naszego pupila. Kiedy kot żyje w zgodzie ze swoim ciałem, potrafi żyć w zgodzie ze wszystkim, co go otacza.” Kocie mojo to stan poczucia pewności siebie i swojego terytorium, poczucie bezpieczeństwa i spełnionych potrzeb kota pierwotnego, a przez to – szczęścia.

Lubię się dowiadywać o kotach i bardziej je rozumieć, dlatego biorę udział w warsztatach i seminariach dotyczących kotów. Szczególnie cenię sobie te prowadzone przez naszą polską kocią behawiorystkę i zoopsychologa – Panią Dorotę Szadurską, u której miałam zaszczyt dwukrotnie brać udział w seminarium dla Hodowców.

Hodowla Enti od strony organizacyjnej:

Wszystkie nasze koty są członkami rodziny i jako takie są traktowane. Ze wszystkimi swoimi przywilejami, w mniejszym stopniu obowiązkami;)

Dbamy o prawidłowe żywienie i kompleksową opiekę weterynaryjną. Hodowla jest wolna od chorób genetycznych (HCM, PKD) i wirusowych (FIV, FELV).  Wyniki badań załączone są w zakładce każdego kota.

Enti*PL zarejestrowane jest w Cat Club Feniks pod patronatem Felis Polonia. FPL jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie, Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe).
Link do klubu: http://www.catclubfeniks.pl/hodowle/?kategoria=K1

Wszystkie koty i kocięta w naszej hodowli posiadają rodowód.

SOCIALICON
SOCIALICON
Facebook