Enti – Hodowla Ragdoll

O nas

Nazywam się Kamila Kaźmierczak i jestem Hodowcą fantastycznej rasy kotów – Ragdolli.

W domu rodzinnym od dziecka otaczały mnie koty, zazwyczaj krótkowłose rasy europejskiej. W dorosłości ciężko mi było wyobrazić sobie życie bez kota, więc zaczęłam świadomie szukać towarzysza o miłym i łagodnym usposobieniu.

Na początku miał być maine coon (kto nie chciał mieć w życiu maine coona? :), ale jak na żywo zobaczyłam jak przyjacielsko, ufnie i delikatnie zachowują się ragdolle – wpadłam po uszy. I tak, w 2016 roku przyjechał z nami do domu pierwszy kot „na kolanka” – Ivar. Okazało się, że można wpaść bardziej niż po uszy;)… i założyłam Hodowlę.

Enti*PL swój początek ma w roku 2017. W marcu tamtego roku zarejestrowałam przydomek i oficjalnie dołączyłam do grona Hodowców. W maju urodziła się Lina, nasza pierwsza kotka hodowlana, po którą cztery miesiące później jechaliśmy do Niemiec.

Wtedy i teraz

Dziś mamy trzy kotki hodowlane i własnego kocura. Pozostajemy małą domową hodowlą i przewiduję, że tak pozostanie. Czasami długo czekamy na miot, bo nasze kotki żyją swoim rytmem, a ten bywa bardzo wybredny. Za to kiedy maluchy już pojawią się na świecie, to są najbardziej wyczekane i kochane jak się da. Lubię ten stan i widzę w tym wartość, że mogę każdemu kociakowi poświęcić czas i energię, a przyszłym właścicielom nieco opowiedzieć o ich pociechach.

Kieruję się wartoscią Kociego MOJO

Ludzie i koty to zupełnie odrębne gatunki i żeby ich współistnienie było przyjemne i dobre dla obu stron, to należy dobrze zrozumieć tak swój gatunek, jak i ten drugi.

Co to jest Mojo? Bardzo bliskie jest mi podejście amerykańskiego behawiorysty Jacksona Galaxy: „Źródłem kociego mojo jest niekwestionowane posiadanie własnego terytorium i uczucie, że ma się na nim do wykonania ważną pracę. Ta praca to imperatyw biologiczny odziedziczony przez koty po dzikich przodkach, a ja określam go w sposób następujący: polowanie, złapanie, zabicie, zjedzenie, toaleta, sen. Zapewniamy to naszemu kotu, tworząc rytm odzwierciedlający ten, zgodnie z którym funkcjonował kot pierwotny, czyli przodek naszego pupila. Kiedy kot żyje w zgodzie ze swoim ciałem, potrafi żyć w zgodzie ze wszystkim, co go otacza.” Kocie mojo to stan poczucia pewności siebie i swojego terytorium, poczucie bezpieczeństwa i spełnionych potrzeb kota pierwotnego, a przez to – szczęścia.

Wiedza i rozwój

Lubię się dowiadywać o kotach i bardziej je rozumieć, dlatego, zagaduję sędziów na wystawach i biorę udział w warsztatach i seminariach dotyczących kotów. Szczególnie cenię sobie te prowadzone przez naszą polską kocią behawiorystkę i zoopsychologa – Panią Dorotę Szadurską, u której miałam zaszczyt dwukrotnie brać udział w seminarium dla Hodowców.

Nasza Hodowla od strony organizacyjnej:

Wszystkie nasze koty są członkami rodziny i jako takie są traktowane. Ze wszystkimi swoimi przywilejami, w mniejszym stopniu obowiązkami ;).

Dbamy o prawidłowe żywienie i kompleksową opiekę weterynaryjną. Hodowla jest wolna od chorób genetycznych (HCM, PKD) i wirusowych (FIV, FELV). 

Enti*PL zarejestrowane jest w Cat Club Feniks pod patronatem Felis Polonia. FPL jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie, Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe).
Link do klubu: http://www.catclubfeniks.pl/hodowle/?kategoria=K1

Wszystkie koty i kocięta w naszej hodowli posiadają rodowód.

SOCIALICON
SOCIALICON
Facebook